Már az első részt is nagyon szerettem, na de Az örökség ára az igazi csemege. Rendesen beindulnak az események, veszélyekkel és még több titokkal szembesülünk, és rájövünk, hogy semmi és senki sem az, mint akinek mondja magát. Ez a második rész visszahozta a trilógiákba vetett hitemet, mivel sokszor van az, hogy a második kötet gyengébb, mint az első és nem üt akkorát, de nem az Örökösök viadala trilógiánál. Ez is igazi kedvenc lett, amit majd öröm lesz újraolvasni. Nem sokat vártam az első és a második rész között, de aki elkezdi, az vagy teljesen a rabja lesz vagy pedig a kötetben akar élni. Vagy mindkettő. Engem ismét meggyőzött az írónő.
" - Képzeld el, hogy egy sziklaszirt szélén állsz, az óceánt nézed. A szél belekap a hajadba. Egész tested és lelked csak egy dologra vágyik. Egyetlen személyre. Léptek zaját hallod a hátad mögül. Megfordulsz. Kit látsz?"
Avery az előző kötetben már szimpatikus volt, na de itt. Itt mutatja meg igazán, hogy ki is ő. Az elmúlt időszak eseményei valamennyit változtatnak rajta, de nem annyit, hogy ellenszenves legyen sőt... Ahogy haladunk úgy lesz egyre kedvelhetőbb, és még a szerelmi háromszög helyzetet is képesek vagyunk megbocsátani. Amellett, hogy egy eszes és okos lány, fogékony is, viszont túlságosan megbízik olyanokban, akikben nem lenne szabad. Hiszékeny, és ez a kötetben is nem egyszer szorult helyzetbe sodorja.
Ha már többször szóba hoztam a szerelmi háromszöget, akkor muszáj írnom róla, mert úgy érzem, hogy kell. Alapesetben nem én vagyok a célközönsége, viszont Jameson és Grayson tesznek róla, hogy mégis úgy érezzem, hogy engem céloznak meg. Mind a ketten mások, mind a személyiségük, s mind a hozzáállásuk az élethez. Míg Jameson a bohókásabb, addig Grayson maga a megtestesült fegyelem. Emiatt sokszor megpofoztam volna, vagy csak megnoszogattam volna, hogy ne legyen ennyire merev, mert god... Ez a fiú a sírba tesz. Mellette Jameson a maga vicces és laza jellemével igazi felüdülés, emiatt nem is csoda, hogy Team Jameson felé hajlok, ha már le kell tenni a voksot valaki mellett.
A kémia, a szexuális feszültség, az érzelmek vagy éppen ezek elnyomása is pont a kialakult helyzet miatt keserédes, kicsit szenvedős, ugyanakkor nem tudok elszakadni tőlük. Avery mellett ez a két fiú tartja mozgásban a cselekményt, és ők azok, akik kétfelé húznak. Sajnálom, Nash még kevesebb szerepet kapott, mint az első részben. Az összes Hawthorne fiúban van egyfajta sajátosság, ami miatt nem lehet elmenni szó nélkül, és Az örökség ára alatt sem lehet. Nash túl jó ahhoz, hogy ne kapjon több teret, Xander meg *chefs kiss*. Mindenhol ott van, és mindent tud.
A furfangos beszólások és Max személyisége csak még inkább megfűszerezi a már így is színes és ízekben gazdag cselekményt. Xander és Max párosa hihetetlenül jól kiegészítik egymást, és velük az élen garantált a jó szórakozás. Haláliak. S ha már ennyit fecsegtem a karakterekről, azt hiszem ideje áttérni magára a történetre, és a cselekményre, mert nagyot ütnek az biztos. A hangulat hozza az előző rész hangulatát, plusz hozzáadott az írónő egy jó nagy adag bonyodalmat is.
Végig azt éreztem, hogy hiába kezd világosodni a kép, egy perccel nem kerültem közelebb a megoldáshoz. Persze, elég sok mindenre választ kapunk, és basszus, de jól van felépítve az egész rejtély, a nyomok és azok az apró titkok, amik a háttérben mozgatják a szálakat. Hawthorne papa nagyon értette a dolgát, szerintem ha nekem lett volna ilyen papám, még mindig az első nyomon nyammogok. Az a részletes és átgondolt rejtély fonal valami eszméletlen, látszik, hogy minden vezet valahova, és minden nyomnak legalább két jelentése van, ami vagy megkavar mindent, vagy kivételesen egyenes választ ad.
Maga a cselekmény izgalmas, ahol izgalmasnak kell lennie. A rövid fejezetek még mindig kellemesen elringatnak, és olyan szinten nem érzed az idő múlását, hogy úgy érződik, mintha pillanatok alatt értél volna a végére. Az írónő stílusa még mindig nagyon tetszik, és nem egy helyen hengerelt le. Tele van drámával és csavarokkal a kötet, amik néhol már annyira meg voltak csavarva, hogy nem tudtam, hova is kapjam hirtelen a fejem. Ha kaptunk egy új karaktert, akkor biztos, hogy a későbbiekben meg is válaszolta, hogy miért. Ha adott egy új nyomot, utána megmutatta, hogy oké, ott a nyom, de semmit nem érsz vele, mert az egész kép jóval bonyolultabb.
" - Ebben mazsola van? Ki az a szörnyeteg, aki mazsolát tesz a tejkaramellás kekszbe?"
"Na ja. Más tiniket szobafogságra ítélnek, engem meg puccos gálákra küldenek."
" - Elmesélhetnéd, milyen kemény Jameson Hawthorne felsőteste - jegyezte meg szinte mellékesen. - Mert láttam a fotót kettőtökről, és természetfeletti jóstehetségem azt súgja, hogy te már közelebbi kontaktusba is kerültél azzal a felsőtesttel."
" - Most nem ez a lényeg. Hanem az, hogy Jameson Hawthorne egyedül csücsül a pezsgőfürdőben! - Keresztbe fonta a karját. - Szóval, mi legyen?"
" - Lehet, hogy nem is mesterkedik semmiben - jegyezte meg Max.
- Jameson Hawthorne-ról van szó - forgattam a szemem. - Ő mindig mesterkedik valamiben."
"De mielőtt kimondhattam volna, hogy "apám", Grayson lehajolt, és a számra tapasztotta az ajkát. Megcsókolt, hogy megmentsen a szavaim következményeitől. Egy rövidke örökkévalóságig a csókon kívül semmi sem létezett körülöttem."
" - Most nem kell mondanod semmit - állt fel. - Nem is kell megcsókolnod. Még nem kell szeretned, Örökösnő. De ha már készen állsz... - Tenyerét az arcomhoz emelte, és belesimultam az érintésébe. Ő szaporábban vette a levegőt, aztán elhúzta a kezét, és a korong felé intett a fejével. - Ha egyszer majd készen állsz, és ha engem választasz... Csak dobd fel az érmét! Ha fej, én csókollak meg téged. - A hangja kicsit megbicsaklott. - Ha írás, te csókolsz meg engem. Akárhogy is, az akkor igazi lesz."
" - Ez a Hawthorne-ház, Örökösnő. Itt mindig akad egy újabb rejtély. Amikor már azt hiszed, felfedezted az utolsó rejtett átjárót és az utolsó befalazott titkot, akkor jön az újabb kaland."
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése