"Sokan azért maradnak életben, mert ő öl."
*
Amikor egy nő öl, emberéletek menekülnek meg a haláltól, és emberek halnak meg amiatt, hogy egy bizonyos férfi él.
Zafira, a Vadász, magát férfinak álcázva az elátkozott Arz erdőbe merészkedik, hogy élelmet szerezzen a népének. Nasir a Halál Hercege, aki legyilkolja azokat, akik elkövetik azt az ostobaságot, hogy szembeszállnak apjával, a szultánnal. Ha Zafiráról kiderülne, hogy lány, minden szerzeményét elutasítanák. Ha Nasir kimutatná az együttérzését, az apja a lehető legbrutálisabb büntetésnek tenné ki. Mind Zafira, mind Nasir Arawiya királyságának legendái – de egyikük sem akar az lenni.
Háború készülődik, és az Arz napról napra egyre közelebb kúszik a Birodalomhoz, mindent árnyékba borítva maga körül. Amikor Zafira arra vállalkozik, hogy felkutasson egy elveszett amulettet, ami visszaállíthatja a mágiát balsorsú világában, és megállíthatja az Arzot, a szultán Nasirt küldi ellene: neki kell megszereznie az amulettet, és megölnie a Vadászt. Azonban az útjuk során feléled egy ősi gonosz is, és a küldetésük vágyott jutalma nagyobb veszélyt jelenthet rájuk, mint azt el tudnák képzelni.
Hafsah Faizal kétrészes sorozatának első kötete, amely az ókori Arábia által inspirált, gazdag részletességgel ábrázolt világban játszódik, magával ragadó regény felfedezésekről és a félelmek legyőzéséről.
"A lángra vadászunk, a fényre a sötétségben, arra a jóra, amit ez a világ megérdemel."
Nagyon régóta szerettem volna már elolvasni ezt a kötetet, hiszen fülszöveg alapján nagyon érdekesnek tűnik, és mindig szívesen nyúlok az arab mondavilágot is érintő könyvekhez. Hafsah Faizal We Hunt the Flame - Lángvadászok c. kötete tele van izgalmas pillanatokkal, egy aprólékos világfelépítéssel, viszont nem egy rövid olvasmány, így több időt is vesz igénybe, mint amire számítottam. Az eleje már elég erősen kezd, és ezt szépen tartja is, ugyanakkor kell neki idő, hogy úgy igazán bemelegedjen, és megmutassa, hogy miért is olyan különleges ez a kötet.

Maga a világ egzotikus, a mágiát helyezi előtérbe, és e köre építi a cselekményét is. Nem indulnak be az események már a legelején, hiszen szépen építkezik, elsődlegesen az alapokat rakja le, és kezdi el szépen kifejteni ezeket. Két szemszögön keresztül lehetünk a részesei annak a nem éppen veszélytelen küldetésnek, ahova Zafira és Nasir mennek. A We Hunt the Flame Hafsah Faizal debütáló regénye, ami olyan jól van megírva, hogy egyáltalán nem látszik rajta, hiszen végig alapos, elmerül a részletekben és igazán különleges. A kötet egy lenyűgöző arab ihletésű fantasy világban játszódik, amely varázslatos elemekkel, politikai intrikával és lassan kibontakozó románccal van átszőve egy cseppnyi enemies to lovers szállal, amiért élek-halok. A varázslatnak hatalmas szerepe van, mindent irányít, és még akkor is ott van, ha nem látjuk, vagy úgy gondoljuk, hogy nincs jelentősége. A politikai intrika nagyon távol áll tőlem, emiatt ezek a részek annyira nem jöttek be, de úgy érzem, hogy fog még meglepetéseket tartogatni ez a szál. Azok közé a high fantasy-k közé tartozik ez a kötet, amikhez kell egy bizonyos hangulat, különben nem fogod élvezni. Nagyon különleges, de egy igazi kihívás is, amihez vért kell izzadni, és ami rendesen meg fog dolgoztatni olvasás közben.
A kötet egyik erőssége a világ felépítése, ami nemcsak komplex, hanem aprólékos is. Minden egyes fejezetben történik valami, ami képes előre vinni a cselekményt, és ami miatt egy perc szusszanásnyi időt sem hagy, hogy fellélegezz, hanem leterít és betemet homokkal. A világ felépítéshez alapul az arab kultúrát veszi, és így alkotja meg az Arawiya homokjai duológiát tele kulcsfontosságú részletekkel, misztikus lényekkel, varázslattal, titkokkal és legendákkal.
A két főszereplő, a két narrátor Zafira és Nasir a kötet két végletét testesítik meg. Míg Zafira a Vadász, aki képes áthatolni és visszatérni a lehetetlenből, addig Nasir, a Halál Hercege, aki a szultán igényeit betartva törtet előre, és próbál megfelelni az elvárásoknak, és a rá kiosztott feladatoknak. Kettejük találkozása, illetve lassú tánca viszi előre a cselekményt, és térképezi fel a közöttük lassan fejlődő dinamikát. Mindezt lassan égő tűz lassúságával fűszerezve meg.
Hafsah Faizal regénye nemcsak azért különösen, mert arab mondavilággal játszik, hanem azért is, mert lírai a nyelvezete, emiatt nagyon kellett figyeljek, hogy ne maradjak le, és mindent megértsek, hiszen vizuálisan egy igencsak gazdag regényről beszélünk, tele érzékletes lírai leírásokkal és frappáns megoldásokkal. Az ifritek jelenléte kifejezetten tetszett, na meg az is, hogy ahogy haladunk előre úgy lesz egyre veszélyesebb és kiélezettebb a helyzet.
A duológiájának első kötete egy arab ihletésű világban kalauzol el, ahol a mágia elveszett, a birodalom veszélyben van, és a sors egy csoport különleges szereplőt sodor össze egy epikus küldetés során. Már amikor kiderült számomra, hogy epikus küldetés kap helyet ebben a kötetben, tudtam, hogy nekem a részesének kell, hogy legyek, mert nemcsak az arab mitológia érdekel, hanem minden, ami vagy küldetéssel kezdődik, vagy azzal zárul.
A történet középpontjában Zafira és Nasir állnak, akik nem is lehetnének ennél különbözőbbek. Kapunk egy klasszikus vadász x trónörökös/bérgyilkos trope-t, amit nagyon élveztem, és még ha a kötet hangulata egyes helyeken el is viszi a cselekményt, így is tudtam értékelni azokat a pillanatokat, amikor a két karakter egymás mellett menetel a küldetésük során, és vártam, hogy mikor fogja Nasir hátba szúrni Zafirát.

Zafira és Nasir mellett meg kell említenem Altairt is, aki a történet legszórakoztatóbb szereplője, és aki a legkiélezettebb helyzeteket, a legveszélyesebb fejezeteket is fel tudta dobni a laza, de humoros stílusával, és ahogy haladtam előre a történetben úgy hintette el az írónő az újabb és újabb információkat, amik rávilágítanak arra, hogy a Lángvadászoknak nemcsak két kulcsfontosságú szereplője van, hanem három. Érdemes odafigyelni Altairra, mert a kötet végére sokkal több lesz, mint aki az elején volt. A hármunk közötti dinamika valami egészen kiváló, és Altair tökéletes harmadik kerék az enemies to lovers párosunk mellett, amit nem mellesleg nagyon imádtam. Ha szereted a nehezebb nyelvezetű, ugyanakkor aprólékos regényeket, amik az arab mondavilágot elevenítik meg, akkor olvasd el ezt a lassan kibontakozó, karakterközpontú fantasy történetet, amely gazdag világépítésével és érzelmi mélységével fog meggyőzni,. Nem egy könnyű olvasmány, ugyanakkor ha igazán különleges regényt szeretnél olvasni, megéri belevetni magad, és átadni a lényed a kalandoknak, és a végét nem érő veszélynek.

"Volt egyszer egy fiú, akinek volt egy jövője.
Amíg nem maradt más számára, csak a múltja."
"A homok úgy ragyogott az éjszakában, mint a haldokló parázs."
"A félelem halált szül. A magabiztosság szabadságot szül."
"A lány nevetése felszabadította. Behatolt a bordái közötti résbe, és életet adott neki. Olyannak tűnt számára, mint egy fiolányi fény, amin nem fog a sötétség. Városokat lett volna képes felégetni azért, hogy újra hallja ezt az önfeledt, szabad nevetést."
" - Mindnyájan hajlamosak vagyunk nagyon könnyen gyengeségnek titulálni az érzelmeket, de a szívünk a szeretetért dobog, nem? Lehet, hogy az életcél nélküli élet nem élet, de a szeretet nélküli élet nem több puszta létezésnél."
🛒 Felkeltettem az érdeklődésedet?
Ide kattintva megrendelhető! :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése